Süleyman Soylu: 8 bin bekçi daha alacağız

HomeDünya Ekonomisi

Süleyman Soylu: 8 bin bekçi daha alacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nurtepe Sosyal Tesisleri'nde Kağıthane'deki muhtarlarla bir araya geldi.   Cumhurb

Bekçi alımı sınav tarihi belli oldu
Bekçi Alımları İçin Müjde 2020 EGM Alımları Ne Zaman?
Bekçi alımı başladı mı? Jandarma bekçi alım şartları…
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nurtepe Sosyal Tesisleri'nde Kağıthane'deki muhtarlarla bir araya geldi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 yıldır iktidarda olduğunu hatırlatan Soylu, "Tayyip Erdoğan gelmeden önce bu ülkede dindar, 'Ben dindarım.' diyemiyordu. Herkes fısır fısır konuşuyordu. Kürt 'Ben Kürtüm.', Alevi 'Ben Aleviyim.' diyemiyordu. 12-13 yıl öncesine kadar diyemiyordu. Vesayet sisteminin ilk müdahale ettiği yıllar dahil olmak üzere AK Parti iktidarında bunlar denilemiyordu ama son 12-13 yıldır herkes kendisini rahat bir şekilde ifade ediyor, kimse kendinin yaftalanmasından korkmuyor, öz güveni yüksek bir şekilde bunu ifade edebilme kabiliyetine sahip" diye konuştu.
 
Süleyman Soylu, siyasi hayatında sandık kurulu başkanlığı, ilçe seçim kurulu üyeliği yaptığını anlatarak, "İlçe başkanlığım, il başkanlığım ve diğer silsile içerisinde YSK ile ilçe seçim kurullarıyla çok çalıştım. İl seçim kurullarının çok büyük bir fonksiyonu söz konusu değildir bizim seçim hukuku sistemimiz içerisinde. Daha ziyade ikinci kademe bir yönetim söz konusudur. Ben bu seçimde il seçim kurulunun bu kadar etkin olduğunu, etkin olmak için kendine bir marj alanı açtığını gördüm işin doğrusu" ifadelerini kullandı.
 
"Asayiş konusunda alınacak önlemler hakkında bilgi verecek yeni bir sistem geliştiriyoruz"
 
Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Türkiye’de 21 binin üzerinde bekçi var ve bunların 4 bin 200’ü İstanbul’da ve 8 bin bekçi daha alacağız. Bir taraftan sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz. Bunları merkezlerimizle, karakollarımızla entegre ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyuyoruz. Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başlayacağız. İşlerimizi, hizmetlerimizi kolaylaştıracak, çağın gerekliliklerini karşılayacak uygulamalarımız olacak. Örneğin, uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili cep telefonlarıyla kullanılabilecek bir mobil yazılım projesini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın mobil cihazlar üzerinden ihbarlarını çok rahat bir şekilde ortaya koyabilecekleri bir sistem oluşturduk" dedi.
 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: