POSTA’da bu hafta: Sigorta masraf değil ‘ihtiyaç’tır

HomeTürkiye Ekonomisi

POSTA’da bu hafta: Sigorta masraf değil ‘ihtiyaç’tır

rağmen Türk sigorta sektöründe hala gidilecek çok yol olduğuna vurgu yapılırken, konutların yüzde 50’sinde DASK, KOBİ’lerin yüzde 50’sinde yangı

Ekonomi Kuveyt Türk’ten 1 milyar TL limitli yen.. Reel sektöre desteğini artıran Kuveyt Türk,üretim eve yatırıma katkı sağlamak amacıyla ticari müşter..
Coronavirüs Tehlikelerine Karşı KOBİ Alacaklarına Devlet Güvencesi
Vatandaş döviz hesaplarını TL’ye dönüştürüyor

rağmen Türk sigorta sektöründe hala gidilecek çok yol olduğuna vurgu yapılırken, konutların yüzde 50’sinde DASK, KOBİ’lerin yüzde 50’sinde yangın sigortası, her 4 evden 3’ ünde de konut sigortası olmadığı ifade edildi.

İşte tüm bu rakamlar ışığında s igorta şirketleri nin toplumun tüm kesimlerine sigortayı anlatmak için […] igortayı vergi ve gere ksiz bir masraf olarak gördüklerine dikkat çeken Kantar, kamuoyu algısının sigorta şirketleri üzerinde de olumsuz bir algısı olduğunu belirtti. Oysa çok ciddi rakamların gerçekleştiği sigorta sektörünün ekonomideki yerine de yazısında değinen Can Kantar, burada en önemli görevin devlete düştüğünü söyledi. Kantar, yazısında bu amaçla düzenlenen Sigorta Haftası’na da yer verdi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: