Mağazalardaki müzik satın alma kararını etkiliyor

HomeTürkiye Ekonomisi

Mağazalardaki müzik satın alma kararını etkiliyor

[...] satın alma eğilimlerini ve marka sadakatlerini şekillendiriyor. Mağazalarda yapılan müzik yayınları tüketiciyi pozitif olarak etkileyerek o meka

TBD 2.KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’ne Davetlisiniz!
Almatyda «Baqytty otbasy» ortalyǵy arqyly 78 ana kásibin bastady
2019 KOBİ’lere ne kadar destek yapılacak? 2019 Kobi destek paketi içeriğinde hangi destekler var? Şartlar neler?

[…] satın alma eğilimlerini ve marka sadakatlerini şekillendiriyor. Mağazalarda yapılan müzik yayınları tüketiciyi pozitif olarak etkileyerek o mekanda kalma sürelerini de tüketim eğilimlerini de artırıyor. Perakende sektöründe faaliyet gösteren her beş KOBİ’den biri mağazasında müzik yayını yapmazsa, satışlarının düşeceğine inanıyor. Çalışanların yüzde 61’i ise müziğin performanslarına olumlu yansıdığını belirtiyor.

TÜKETİCİ EĞİLİM ARAŞTIRMALARI BU SONUCU DESTEKLİYOR

Yapılan tüketici eğilimleri araştırmaları da bu sonuçları […] MARKA VE KURUMA ğZEL MÜZİK
SMG’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetici Ortağı Gül Gürer Alimgil, “SMG, mevcut pazarın yüzde 50’sine tek başına hizmet veriyor. Müzik ile teknolojiyi birleştiren SMG, Türkiye’de halka açık mekanlarda kapalı devre yasal müzik yayınının yanı sıra anons ve jingle yayını da yapıyor. Binlerce şubeli market zincirlerinden butik mağazalara kadar geniş bir işletme yelpazesine seslenen SMG, Türkiye’nin en […] ki müşterilerin yüzde 90’ı müzik yayını yapan mağazaları tercih ediyor. Yüzde 77’si ideal bir atmosfer oluşması için müziğin şart olduğunu, yüzde 74’ü de müzik yayını yapılan noktalarda kendini daha rahat hissettiğini söylüyor. Bu durum çalışanlar için de aynı. Çalışanların yüzde 99’una göre müzik ortamı alışverişe daha elverişli bir hale getiriyor. Kısacası müzik hem çalışan hem de tüketici için olmazsa olmaz.”
SAATİNE […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: