KOSGEB Genç Girişimci Destek Programı Başvuru Aşamaları

HomeTürkiye Ekonomisi

KOSGEB Genç Girişimci Destek Programı Başvuru Aşamaları

Genç girişimcilerin iş planına katkıda bulunmak için KOSGEB tarafından önemli seviyede hibe destekleri verilmektedir. Projesini hazırlamış genç bireyl

Tepe Home Arnavutluk’ta ilk mağazasını açtı!
Alanya’da kayıp genç cezaevinde çıktı
İş dünyası olarak birlikteliğimizi korumalıyız

Genç girişimcilerin iş planına katkıda bulunmak için KOSGEB tarafından önemli seviyede hibe destekleri verilmektedir. Projesini hazırlamış genç bireyler KOSGEB’in faizsiz kredi veya hibe olanaklarından yararlanabilmektedir. KOSGEB, Türkiye’de uzunca yıllardan beri faaliyet göstermekte ve KOBİ işletme sahiplerine ve genç işletmecilerin sermayelerine katkıda bulunmaktadır.
KOSGEB Nedir?
KOSGEB’in açılımı Küçük ve Orta ğlçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır. Kendi işyerini açmak isteyen genç girişimcilere, Küçük ve […] isteyen küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin ve genç girişimcilerin yerine getirmesi gereken birtakım işlemler vardır. Bunlar;

KOSGEB üzerinden başvuruda bulunmak, KOSGEB veri tabanı içerisinde yer alan bir üyelik açtırmak, KOBİ beyannamesinin doğru bir şekilde tamamlanıp kayıt işlemlerinin tamamlanması, KOSGEB yetkililerinden olumlu bir geri dönüş alınması halinde proje konularının detaylandırılarak anlatılması, Uygulamalı Temel Girişimcilik Eğitiminin başarıyla tamamlanmasıdır.
KOSGEB Başvuru Detayları
Kendi […] birtakım şartlar aranmaktadır. Bunlar;

T.C. vatandaşı olunması, 18 yaşının tamamlanması, Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin başarıyla tamamlanması ve kurstan mezun olunması, Genç girişimciler için ‘’Genç Girişimci Geliştirme ve Eğitimi’’ Programı’nın başarıyla tamamlanması, KOBİ standartlarına uygun olmak suretiyle başvuru tarihi öncesinde en az 1 yıl süreyle işletme sahibi olunmasıdır.
KOSGEB Genç Girişimci Programı
KOSGEB, Genç Girişimci Programı ile Türkiye’de kendi iş projesini hayata geçirmek isteyen, fikirlerini proje ile desteklemeyi başaran bireylere finansal destek sağlamaktadır. Güzel fikirler olmasına karşın finansal sıkıntılar sebebiyle işletmesini açamayan kişilere büyük bir olanak sunulmaktadır. Genç Girişimcilik Programı ile başvuru şartlarını tamamlamış adaylara 360 bin TL’ye kadar finansal destek sağlanamtakdır.
Destek Programı Başvuru Aşamaları
KOSGEB girişimciliği destekleme programına başvuruda bulunan bireyler;

KOSGEB girişimcilik eğitimlerini tamamlayarak girişimcilik sertifikası almalı, KOSGEB sertifikası alındıktan sonra şirket kurulmalı, Şirket kuran bireyler KOSGEB kayıtlarını tamamlamalı ve sistemden başvurularını tamamlamalıdırlar.
KOSGEB Girişimcilik Programları
KOSGEB tarafından 81 ilde farklı tarihler içerisinde girişimcilik kursları düzenlenmektedir. Bu noktada kendi işini kurmak isteyen bireylerin kurstan mezun olmaları gerekmektedir.
İş Birliği Programı
KOSGEB, 2019 yılında yapılan düzenlemeler kapsamında daha önce 5 ay olarak kabul edilen iş birliği yapması gereken KOBİ sayısı, 2 olarak güncellenmiştir.
KOSGEB Teknolojik Ürün Programı
KOSGEB teknolojik ürün programıyla 73 projeden 490 milyon TL’lik yatırım hacmi hedeflemektedir. Bu noktada;

Nanoteknolojik su bazlı radar soğurucu kaplama malzemesi, Milli metro aracı boji iskeleti, Askeri kullanım amaçlı güç ünitesi, Yerli modüler trafik radarı gibi teknolojik ürünlere destek sağlanmaktadır.
Ar-Ge ve İnovasyon
KOSGEB, Ar-Ge ve inovasyon destekleme programıyla bilim ve teknoloji kapsamında […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: