KOBİ’lere destek başladı

HomeTürkiye Ekonomisi

KOBİ’lere destek başladı

Kredi Garanti Fonunun öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve KOBİ’lere 500 bin TL’ye kadar kredi imkanı dün itibariyle başladı. Esna

Halkbank İşe Devam Kredisi Verilmedi
ECB, Lagarde dönemine hazırlanıyor
BTSO Akademi’den 8 bin 500 yönetici ve çalışan faydalandı!

Kredi Garanti Fonunun öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve KOBİ’lere 500 bin TL’ye kadar kredi imkanı dün itibariyle başladı.

Esnaf başta olmak üzere birçok işletme son yıllarda maalesef ekonomik olarak zor günler geçiyor. ğzellikle dövizde yaşanan hareketlilikler işleri iyice kötüye soktu. Birçok işletme maalesef iflas bayrağını çekerken, çoğu işletme de küçülmeye gitti. Ekonomik olarak sıkıntıdan kurtulmak isteyen binlerce işletme ise çözüm olarak kredi arayışlarına düştü.

ÇğZÜM BAŞLADI

Çoğu işletme kredilerde kapılar yüzlerine kapandı. Bunun en büyük sebebi ise bankalara olan borçlarından kaynaklandı. Fakat bu duruma çözüm olmak için KOBİ’lere yeni bir fırsat çıkarıldı. Çıkarılan yeni fırsat ise kredi desteği oldu. Bazı bankalar üzerinden belirli şartlara uygun olan işletmelere kredi desteği sağlanacak.

DESTEK PROJESİ

KOBİ özelliğine sahip olan işletmelere verilecek olan söz konusu kredi, KGF öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve KOBİ’lere 500 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlayan ‘KGF Destek Kredisi Projesi’ dün itibarıyla hayata geçirildi. KOBİ kategorisindeki işletmelere KGF Destek Kredisi sayesinde KGF kefaleti ve uygun maliyetlerle krediye erişim imkanına sahip olunacak.

AVANTAJLI KREDİ

Oluşturulan ve bugün itibarıyla uygulamaya konulan kredi projesiyle KOBİ’lere 500 bin liraya kadar kredi imkanı sağlanıyor. Söz konusu proje kapsamında KOBİ’ler azami 500 bin TL krediyi yüzde 80 KGF kefaletiyle kullanabilecek. Portföy Garanti Sistemi ile kullandırılacak kredilerin vadesi 12 aya kadar geri ödemesiz olacak. Süre asgari 36 ay, azami 60 aya kadar uzatılabilecek.

BAŞVURU YAPILACAK BANKALAR

Destek kredisinden yararlanmak isteyenler Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Alternatif Bank, Halk Bankası, QNB Finansbank, VakıfBank, Denizbank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankasına başvurmaları gerekiyor İŞLETMECİLER MEMNUN

Erzurumlu bazı işletmeler konuyla ilgili olarak, sevindirici haber olarak değerlendirdi. ğzellikle zor günlerin yaşandığı bu günlerde böyle bir krediye büyük ihtiyaç olduğunu ifade eden işletme sahipleri, […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: