Havaş’tan dünyada bir ilk!

HomeDünya Ekonomisi

Havaş’tan dünyada bir ilk!

Havaş, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) geliştirdiği seyahat belgesi gerekliliklerini daha hızlı ve güvenilir hale geti

Bakan Turhan’dan Kurban Bayramı mesajı
Airbus’tan dev anlaşma! 170 uçak satıldı
BİM ve A101 dünya devleri arasına girdi
Havaş, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) geliştirdiği seyahat belgesi gerekliliklerini daha hızlı ve güvenilir hale getiren yeni Timatic Mobil uygulamasını faaliyetlerine taşıyan dünyadaki ilk şirket oldu. Havaş'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, IATA'nın vize ve pasaport işlemlerinde ülkelere göre farklılaşan yasal düzenlemelerin yer aldığı rehberini mobil platforma aktarmak üzere geliştirdiği Timatic Mobil uygulamasını yolcu hizmetlerinde kullanmaya başlıyor. Türkiye, Letonya ve Suudi Arabistan’da toplam 30 havalimanında 200’den fazla hava yolu şirketine yer hizmetleri sağlayan Havaş, IATA'nın geliştirdiği seyahat belgesi gerekliliklerini daha hızlı ve güvenilir hale getiren yeni Timatic mobil uygulamasını faaliyetlerinde kullanan dünyadaki ilk şirket oldu.
 
DAHA GÜVENİLİR HALE GETİRİYOR
 
Geniş veri tabanı ve sürekli güncelleme desteği bulunan Timatic Mobil uygulaması, check-in işlemlerinde yolcuların seyahat belgelerinin mobil cihazlarla taranarak güncel vize düzenlemeleriyle eşleştirilmesine ve pasaport kontrollerinin daha güvenilir ve hızlı gerçekleştirilmesine imkan sunuyor. Timatic Mobil uygulamasına ilişkin anlaşma kapsamında, Havaş’ın sponsorluğunda Madrid’de düzenlenen IATA Yer Hizmetleri Konferansı’nda, Timatic Mobil için imza töreni düzenlendi. Törende, Havaş İşletme Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Bozdemir ve IATA Havalimanı, Yolcu Kargo ve Güvenlik’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Careen yer aldı.
 
PASAPORT KONTROLÜNDE HIZ KAZANDIRIYOR
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, Timatic Mobil uygulamasının dünyadaki ilk kullanıcısı olmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, Havaş'ın yeni teknoloji ve çözümlerle faaliyetlerini geliştirerek yolcu ve müşterilerinin memnuniyetini artırmayı amaçladığını kaydetti. Timatic Mobil uygulamasını, yolcu hizmetlerine taşıyarak mobil platformdan en güncel veriler ile daha kısa sürelerde hizmet sunmaya devam edeceklerini ifade eden Koçak, şunları kaydetti: "Uygulama, hukuki dildeki yasal düzenlemelerin karmaşıklığını ortadan kaldırarak vize ve pasaport kontrollerine hız kazandırıyor. Ayrıca, sürekli değişen ülkelere giriş şartları ve kişiselleştirilmiş verileri eşleştirerek sistem analizleriyle güvenilir sonuçlar sağlıyor. Bu anlamda, uçağa kabul işlemlerindeki olumlu yolcu deneyimini daha da yukarı taşıyacağımıza inanıyorum. Faaliyetlerimize yatırımlarımızı sürdürerek havayolu işbirliklerimizin tercih edilen iş ortağı olmaya devam edeceğiz."
 
 
SIKLIKLA DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR
 
IATA Havalimanı, Yolcu Kargo ve Güvenlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Careen ise, sıklıkla ve düzenli olarak değişiklik gösteren vize ve ülkeye giriş koşulları göz önünde bulundurulduğunda, Timatic kontrollerinin yolcu kabul sürecinin ayrılmaz bir parçası haline geldiğini belirtti. Timatic Mobil uygulamasının, yer hizmetleri desteği veren personelin, Timatic veri tabanına her yerden ulaşmasına imkan sağlayan, otomatik seçeneklerin bulunmadığı durumlarda hizmet kapsamını genişleten bağımsız bir çözüm olduğunu ifade eden Careen, "Yeni mobil tarama özelliği ile aracı kurum veya kişilerin standart olmayan ve farklılık gösteren pek çok seyahat dokümanı ve vize türünü taramaları sağlanır. Bu da yolcuların uçağa biniş öncesi süreçlerini iyileştirirken, seyahatleri daha sorunsuz hale getirir. Havaş'ı, Timatic Mobil uygulamasını dünyada kullanmaya başlayan ilk yer hizmetleri şirketi oldukları için kutluyorum" ifadelerini kullandı.
 
EKSİK VERİ AKIŞI ORTADAN KALKIYOR
 
Geniş veri tabanı ve sürekli güncelleme desteği bulunan Timatic Mobil uygulaması, check-in işlemlerindeki vize, pasaport ve tüm seyahat belge kontrollerinin, geleneksel kaydırma okuyuculardan farklı olarak mobil platformdan akıllı tarayıcılarla gerçekleştirilmesini sağlıyor. Pasaport, vize, oturma izni ve kimlik kartlarının mobil cihazdan taranarak sisteme aktarılması ve ülkelerin farklı yasal düzenlemelerinin kişisel verilere göre analizini gerçekleştiren uygulama, yolcu kabul işleminde en hızlı ve doğru sonuçları sunuyor. Uygulama ile, check-in, bagaj kabul ve biniş işlemleri kolaylaşırken, düzenli olarak güncellenen ülke giriş şartlarından kaynaklı olası eksik veri akışını da ortadan kaldırıyor

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: