HomeTürkiye Ekonomisi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep ve farkındalıklar

[...] hafızasında İpek Yolu tecrübesi zaten var. Şimdi açtığımız merkezimizle bu tecrübeye sizlerin de büyük katkılar yapmasını bekliyoruz. Burada şu

İşletmeler çıkış yolunu yeni ürün ve hizmette arıyor
Varank: Haziran ayında önemli bir müjdemiz olacak
DÜZCE (İHA) – KOSGEB Düzce İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin, Düzce Ticaret ve S…

[…] hafızasında İpek Yolu tecrübesi zaten var. Şimdi açtığımız merkezimizle bu tecrübeye sizlerin de büyük katkılar yapmasını bekliyoruz.

Burada şunu özellikle vurgulamak istiyorum:

Bir ülkenin ilerlemesi, medeni uygarlıklar seviyesine gelmesi sadece ekonomik gelişmelere bağlı değildir.

Üniversi-teler ve iş dünyası ile birlikte kültüre, sanata ve spora verdiği değere de bağlıdır…”

Açılışta Cumhurbaşkan-lığı Sözcüsü İbrahim Kalın da vardı. O da kısa ama derinliği olan bir konuşma yaptı:

“Gaziantep sadece ürettikleriyle, […] modern dans adımlarından esinlenerek oluşturulan koreografilerdeki danslar eşlik etti. Üzeri kapalı açık hava Gösteri ve Sanat Merkezi’nin mimarlığını ise aileden biri Kübra Kalyoncu Seherli yaptı.

Dünya finalindeler

Törende Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım’la karşılaştık.

Brezilya’ya gitmeye hazırlanıyordu. Nedenini sorduk, anlattı:

“110 ülkede 45 milyon işletmeyi temsil eden ve dünyanın en büyük ticari örgütü olan International Chamber of Commerce (ICC) Uluslararası Ticaret Odası tarafından 11’incisi düzenlenen Dünya Odalar Yarışması’nda ‘En Sıra Dışı Proje’ kategorisinde finale kalan 5 projeden birinin sahibi biz, bir diğeri de Gaziantep Sanayi Odası.

Dünyada başka örneği olmayan yarışma, dünyada 110 ülkede bulunan odaların birbirleriyle etkileşim ve iletişim halinde olmalarının yanı sıra iyi uygulama örneklerini birbirleriyle paylaşmalarını amaçlıyor.

11’incisi gerçekleşen Dünya Odalar Yarışması’na dünyanın dört bir yanından 73 proje başvurdu. Projeler en iyi eğitim projesi, en iyi KOBİ ve girişimcilik projesi ve en sıra dışı proje olmak üzere 3 kategoride değerlendirildi.

12-14 Haziran’da Brezilya’da gerçekleşecek olan 11’inci Dünya Odalar Yarışması finalinde projelerimizi 110 ülkeden 1200 delegeye sunarak, şehrimizi ve odalarımızı tanıtma fırsatı bulacağız. Rio’da gerçekleşecek […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: