HomeTürkiye Ekonomisi

DTO’da KOBİ’lere hibe sunumu

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şubesi’nin mayıs ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Kürşat Bal başkanlığında gerçekleştirildi. Mecl

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Alamadım!
Sigorta sektörü, siber risk sigorta poliçeleri ile büyüyecek – İŞE YARAR HABERLER
Milyonluk villasıyla olay olan MasterChef Güzide’nin eşi bakın kim!

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şubesi’nin mayıs ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Kürşat Bal başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısına, Liman Başkanı Murat Müftüoğlu, Evyapport Genel Müdürü Ali Keskin, Evyapport Destek Hizmetler Müdürü Sedat Topuz ve meclis üyeleri katıldı. Mecliste Adenyum Teknoloji İş Geliştirme Direktörü Serkan Seyhan, ‘KOBİ’lerde Hibelere Erişim Stratejisi’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.
DOĞUSEL, ‘PANEL KATKI SAĞLAYACAK’
Meclis toplantısının açılış konuşmasında söz alan DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu ile birlikte düzenlenen ‘Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’ adlı panelin öneminden bahsetti. Doğusel, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin denizleşme potansiyelinden Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ilişkilerin derinleştirilmesinden proje finansmanına kadar her konunun masaya yatırıldığı bu panel, Türk denizciliği açısından büyük öneme sahip. Buradan çıkan sonucun hem Türk denizciliğine hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti denizciliğine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
‘DENİZİ TANIYAN BAŞKAN’
Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı ziyaret ettiklerini de ifade eden Başkan Doğusel, “Seçimden önce de bir araya geldiğimiz Doç. Dr. Büyükakın ile projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunduk. Başkan Büyükakın, denizi tanıyan, denizin önemini bilen bir başkan. Başta Denizcilik Müzesi olmak üzere Büyükşehir Belediyemizle birlikte birçok projeye imza atacağımıza inanıyorum. Kendisine ilgi ve alakası nedeniyle teşekkür ediyorum” diye konuştu.
SEYHAN, ‘DESTEK PROGRAMLARINI TAKİP EDİN’
Adenyum Teknoloji İş Geliştirme Direktörü Serkan Seyhan ise “ KOSGEB, TÜBİTAK, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansı, Enerji Bakanlığı, İŞKUR, Tarım Bakanlığı ve AB’nin hibe desteği sunduk. İşletme geliştirme, AR-GE, endüstriyel uygulama, tekno yatırım, tekno pazar, stratejik ürün, KOBİGEL ve işbirliği başlıklarındaki destek programlarını anlatan Seyhan, KOBİ’lerin bu destek programlarını iyi takip edilmesi gerekiyor” diyerek Girişimciliği Geliştirme Destek Programının da ayrıntılarını anlattı.
HİBE DESTEĞİNİ ANLATTI
Seyhan, yaptığı sunumda, girişimciliği geliştirme destek programları, iş geliştirme, ar-ge, gemi ve yat sektörüne yönelik tasarım destekleri detaylarıyla katılımcılara aktardı. Gemi ve yat sektöründeki tasarım desteğiyle ilgili de konuşan Seyhan, “Gemi ve yat sektöründe faaliyet gösteren şirketler, Türkiye’deki tasarım şirketlerinden tasarım hizmetleri alırsa, tasarım hizmetine ilişkin giderler için yıllık 200 Bin dolara kadar hibe desteği verilir. Bu destek de yüzde 50 oranındadır ve 5 yıl boyunca verilir. Toplamda verilen dış ticaret teşviki 1 milyon dolara ulaşabilir” ifadelerini kullandı. Ayşe AYDIN

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: