Dolar Euro kuru bugün ne kadar? (18 Temmuz 2019 Dolar – Euro fiyatları)

HomeSavunma Sanayii

Dolar Euro kuru bugün ne kadar? (18 Temmuz 2019 Dolar – Euro fiyatları)

ABD'nin Türkiye'yi F-35 programından çıkarmasıyla ilgili kararı ve jeopolitik risklerdeki artış ile Merkez Bankası yönetim

Doların Düşüşü Alım Fırsatı Yarattı Vatandaşın Dolara Talebi Arttı
Dolar kuru bugün ne kadar? (10 şubat 2020 dolar – euro fiyatları)
Dolar kuru ne kadar? 6 Kasım dolar fiyatı ve euro fiyatı
ABD'nin Türkiye'yi F-35 programından çıkarmasıyla ilgili kararı ve jeopolitik risklerdeki artış ile Merkez Bankası yönetimindeki değişikliğe rağmen dolar kuru, TL karşısında 5,70 lira altında kalmayı sürdürüyor.
 
Dolar kuru, NATO ve ABD'den gelen Türkiye ile stratejik ortaklığa değer verildiği açıklamaları ve para politikalarında yaşanan küresel gevşeme beklentisinin getirdiği iyimserlikle TL karşısında şu dakikalarda 5,68 lira seviyesinden işlem görüyor.
 
Dolar/TL, yoğun haber akışına rağmen dar bantta işlem görmeye devam ediyor. Uzmanlar yaşanan bu durumun yabancı yatırımcıların işlem hacminin düşük olması ve yurtiçi yerleşiklerin dolar talebindeki düşüşün etkili olduğunu belirtiyor.
 
Öte yandan Merkez Bankası'nın 25 Temmuz'da yapacağı PPK toplatısında faiz indirim miktarına yönelik belirsizlik nedeniyle Fed'den faiz indirim beklentisinin küresel risk iştahını desteklediği bir ortamda olumsuz haber akışına rağmen kurda fiyatlamaların sınırlı kaldığı görüşü öne çıkıyor.
 
Döviz kurlarındaki gevşemede TCMB başkanının görevden alınmasıyla yaşanabilecek şokun atlatıldığı ve beklentinin üzerinde faiz indirim yapılmayacağının oluşturduğu iyimserliğin de etkili olduğu da vurgulanan bir diğer gelişme. Bloomberg HT'nin yaptığı ankete göre piyasaların Temmuz ayındaki medyan faiz indirimi beklentisi 250 bp oldu.
 
Ayrıca Rusya'dan alınan S-400 teslimatlarının başladığı cuma gününden bu yana gelen haber akışlarında öne çıkan yaptırım olasılığına rağmen iki taraftan gelen açıklamalarda uzlaşmacı bir yönün de bulunması TL varlıklardaki pozitif fiyatlamayı sürdürüyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: