Bakan Selçuk, TİSK 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk ğdül Töreni’nde konuştu

HomeTürkiye Ekonomisi

Bakan Selçuk, TİSK 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk ğdül Töreni’nde konuştu

[...] 150 milyar liralık destek sağladık. 2018'de 1 milyon 240 bin kişi işe yerleştirildi. Bu yılın ilk 4 ayında 416 bin kişi işe yerleştirildi. Hedef

Ekonomi 14:05 2019’da marka başvuru sayısı 134 bini geçti
Gabar petrolünde kritik gelişme
Ziraat’ten sonra bir banka daha faiz oranını indirdi!

[…] 150 milyar liralık destek sağladık. 2018’de 1 milyon 240 bin kişi işe yerleştirildi. Bu yılın ilk 4 ayında 416 bin kişi işe yerleştirildi. Hedefimiz 2023 vizyonuyla Türkiye’yi en büyük 10 ekonomiden biri yapabilmek” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk ğdül Töreni’ne katıldı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, burada yaptığı […] istihdam seferberliği kapsamında çok geniş bir teşvik paketi sunduk. 18 ayrı teşvik uygulamamız ile bugün 1,7 milyonu aşkın işverenimiz ve 11 milyona yakın sigortalımıza katkı veriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yılsonuna kadar ilave 2.5 milyon istihdam sözünü hatırlatan Bakan Selçuk,”Prim teşviklerini hayata geçirdiğimiz 2004 yılından bugüne işverenlerimize yaklaşık 150 milyar liralık destek sağladık. 2018’de 1 milyon 240 bin kişi işe yerleştirildi. Bu yılın ilk 4 ayında 416 bin kişi işe yerleştirildi. Hedefimiz 2023 vizyonuyla Türkiye’yi en büyük 10 ekonomiden biri yapabilmek. Yeni teşviklerimizle çalışma hayatımızı ulaşmak istediğimiz noktaya getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Bakan Selçuk, güçlü olanın zayıf olanın elinden tuttuğu takdirde dünyanın daha yaşanılır bir hale geleceğini kaydetti.

TİSK […] söyleyerek, “Bizler paylaşmanın ve dayanışmanın değerini bilen ve uygulana bir kültüre sahip topraklarda yaşıyoruz. Sosyal hayatta topluma katkı sağlayan şirketlerin çalışanları daha mutlu oluyor, ürünleri daha çok tercih ediliyor ve finansal sonuçları daha iyi seviyede bulunuyor” dedi.

Törende 10 farklı kategoride 12 ödül verildiğini ve ödül alan şirketlerin Türkiye’deki 20 milyon insana, eğitimlerle iş imkanları ve toplumsal farkındalıklarla dokunduğunu aktararak, “TİSK ailesi olarak gelecekte de ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınmasını sağlamak adına çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Kamu, işçi ve işverenlerden oluşan 3’lü sac ayağını entegre bir şekilde çalışması gerekir. İşçi sendikalarımızın ve kamunun da içinde olacağı bir projeyi ülkemize kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından TİSK Yönetim Kurulu Başkanı ğzgür Burak Akkol, Bakan Selçuk’a hediye takdim etti.

Törende ödül alan şirket ve projeler:

KOBİ Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ğzel ğdülü; Momentum Bilgi Transferi – Ayna Gönüller/Kırsalda Kadın Eğitimleri

KOBİ Büyük ğdül; CPM Yazılım A. Ş – Eğitim İçin Her Şey

Etkililik ğdülü; Danone Türkiye – İyi ki Annem Çalışıyor

İyi Uygulama ğdülü; Borçelik Çelik Sanayi A. Ş – Kadına Güç İş Yok

Kapsayıcılık ğdülü; Mercedes – Benz Türk A.Ş – Her Kızımız Bir Yıldız

Sürdürülebilirlik ğdülü; Türk Traktör ve Ziraat Makinaları A. Ş – Bilinçli Çiftçi, Güvenli Tarım

Yenilikçilik ğdülü; KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş – Sesli Soru Bankası

Girişimcilik ğzel ğdülü; Arçelik A. Ş – A Ticket For Your Future/Tersine Beyin Göçü

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ğzel ğdülü; Hacı ğmer Sabancı Holding A.Ş – Sabancı Gönüllüleri Programı

GAN TÜRKİYE İş Başında Eğitim ğzel ğdülü; Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A. Ş – Tofaş Fen Lisesi Yenileşim (İnovasyon) Atölyesi

Jüri ğzel ğdülü; Balsu Gıda San.ve Tic. A.Ş. – Çocuk İşçiliğini ğnleme ve Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Yaşam ve Çalışma Koşullarının İyileştirme Projesi

Büyük ğdül; […]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: