HomeDünya Ekonomisi

ABD’li dev bankadan satın alma hamlesi

ABD merkezli uluslararası bankacılık ve finansal hizmetler şirketi JP Morgan'ın altyapı yatırım şirketi Infrastructure Invenstments Fund (IIF)

Piyasalarda Güncel Durum
Bugün altın ne kadar 28 Mayıs 2019? Çeyrek ve gram altın kaç TL | Güncel altın fiyatı
Dolar kuru bugün ne kadar? (30 Eylül 2019 dolar – euro fiyatları)
ABD merkezli uluslararası bankacılık ve finansal hizmetler şirketi JP Morgan'ın altyapı yatırım şirketi Infrastructure Invenstments Fund (IIF) El Paso Electric Company (EPE) ile hisse başına 68.25 dolar üzerinden anlaşarak, firmayı, güncel borçlarıyla birlikte 4.3 milyar dolara satın alacağını duyurdu.
 
DHA'nın haberine göre; JP Morgan'ın teklifi EPE hissedarlarının onayına sunulduktan sonra, gereken izinlerin alınmasıyla 2020 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.
 
El Paso Electric CEO'su Mary Kipp, büyüyen enerji ihtiyacı karşısında IIF'in, hem bölge hem de EPE ideal bir ortak olacağını düşündüklerini söyledi ve ekledi: "Bu işbirliği hem müşterilerimize, hem hissedarlarımıza, hem de çalışanlarımıza fayda sağlayacak. Bu firmamızı yerel ve sürdürülebilir bir geleceğe taşımak için bir hamle."
 
Anlaşma kapsamında, tüm EPE çalışanları işlerine devam edecek ve firmanın merkezi Teksas'ta kalacak. IFF ve EPE ayrıca 20 yıl boyunca Toplumsal Ekonomik Sürdürebilirlik Fonu oluşturarak 20 yılda 100 milyon dolarlık yatırım yapma konusunda da anlaştılar.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: