ABD, Hindistan’ın ek gümrük vergilerini kaldırmasını talep edecek

HomeDünya Ekonomisi

ABD, Hindistan’ın ek gümrük vergilerini kaldırmasını talep edecek

CNBC’de yer alan habere göre, Hindistan hükümetinden bir üst düzey yetkili, ABD Güney ve Orta Asya Ticaret Tems

ABD Başkanlık Seçiminde Son Durum! Trump mı Biden mi?
Joe Biden’ın maaşı baş döndürdü
Mnuchin: Trump Huawei konusunda yumuşayabilir
CNBC’de yer alan habere göre, Hindistan hükümetinden bir üst düzey yetkili, ABD Güney ve Orta Asya Ticaret Temsilcisi Yardımcısı Christopher Wilson’ın öncülük edeceği ABD’li temsilcilerin, söz konusu ek gümrük vergilerine ilişkin görüşmelere Cuma günü yeniden başlayacağını belirtti.
 
ABD Başkanı Donald Trump,  bu hafta resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Hindistan’a piyasalarını ABD’ye açması için yaptığı baskıyı sürdürmüş ve Hindistan’ın ABD’ye uyguladığı söz konusu gümrük vergilerinin “kabul edilemez” olduğunu söylemişti.
 
İsmini paylaşmak istemeyen söz konusu yetkili, ABD’nin Hindistan’ın uyguladığı ek gümrük vergilerini geri çekmesini talep edeceğini, bunun karşılığında Hindistan temsilcilerinin de Hindistan tarım ürünlerinin ABD piyasalarına daha güçlü erişim isteyeceğini öne sürdü. Söz konusu yetkili ayrıca Hindistan’ın Walmart’ın Flipkart uygulaması ve Amazon gibi e-ticaret şirketlerine yönelik yabancı yatırım kurallarını hemen değiştirmesinin pek olası olmadığını belirtti.
CNBC’de yer alan başka bir haberde de ABD’li perakende şirketi Walmart’ın Ocak ayında ABD yönetimiyle, Hindistan’ın yatırım kurallarının oldukça gerici ve ticaret bağlarına zarar verecek potansiyele sahip olduğu bilgisini paylaştığı belirtildi.
 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: